Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych

Kronika

Finał VI Konkursu w dniu 19 marca 2015 wyłonił następujących laureatów:

w kategorii automatyka/robotyka:

I miejsce - Robert Widlak / "Herbringer - dron specjalny"/Nowy Sącz

II miejsce - Jakub Ślęzak, Szymon Zabijak /"Ramię robota"/ZSE Nr 2 w Krakowie
 III miejsce - Mariusz Wójsik/" Zdalnie sterowany pojazd wielozadaniowy"/Nowy Sącz
  Wojciech Czernoch, Adrian Kołacz, Dawid Adamus /"Drukarka 3D"/Zespół szkół Energetycznych w Krakowie

 

w kategorii elektrotechnika/elektronika:

I miejsce-Lukasz Jeleń /"Świetlik"/Nowy Sącz

II miejsce - Grzegorz Pacyga/"Zdalny kontroler hamowania roweru"/Sucha Beskidzka

w kategorii informatyka:

I miejsce - Krzysztof Rybicki, Piotr Garguła, Kacper Zaręba/"Head TRacker"/Nowy Sącz

II miejsce- Piotr Szczygieł/"New Land - przygodowa gra RPG"/Nowy Sącz

III miejsce - Michał Bar /"APKa-Automatyczna platforma konkursowa/Nowy Sącz

wyróżnienie -Marek Wąsik /"Od rysownika do grafika"/ ZSE nr 2 w Krakowie

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

zobacz zdjęcia>>>


V Małopolski Konkurs Własnych Prac tecnicznych - 19 marca 2014

 

W kategorii informatyka:

  1. 1 miejsce-Dominik Cencek "Platforma do tworzenia prezentacji 360"-Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie
  2. 2 miejsce-Krzysztof Radoń, Paweł Tomasiak "ToRa - Syntezator Mowy" - Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu
  3. 3 miejsce-Adrian Jeleń, Łukasz Jeleń "Physlab" - Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu

W kategorii elektrotechnika/elektronika:

  1. 1 miejsce-Grzegorz Pacyga "Układ informujący o zmianie pogody" - Zespół Szkół w Suchej Beskidzkiej
  2. 2 miejsce-Radosław Kurek, Łukasz Piekarczyk "Kokpit symulatora jazdy samochodem"-Zespół Szkół Nr 1 w Krakowie
  3. 3 miejsce-Hubert Grzebinoga "Układ sterowania silnikiem 1-fazowym (z przystosowaniem silnika 3 faz. do pracy w układzie 1-faz."- Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie

W kategorii automatyka/robotyka:

  1. 1 miejsce-Robert Widlak "Samochód zdalnie sterowany i modulacja PBM" - Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu
  2. 2 miejsce -Mateusz Rusin "Drukarka 3D w kinematyce DELTA -Zespół Szkół w Suchej Beskidzkiej
  3. 3 miejsce - Kamil Wajda "Model drzwi tramwajowych z układem sterowania" - Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie

wyróżnienie: Kamil Pasiut "Wypalarka laserowa"

zobacz zdjęcia

Gratulujemy

IV Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych 13 marca 2013

zdjęcia na stronie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu

zobacz zdjęcia

III MAŁOPOLSKI KONKURS WŁASNYCH PRAC TECHNICZNYCH odbył się 29 marca 2012

Uczestnikami konkursu byli uczniowie z różnych szkół technicznych woj. Małopolskiego: Tarnowa, Nowego Sącza, Wadowic, Suchej Beskidzkiej i Krakowa.

Z tej okazji w tym dniu gościliśmy Panią Marię Krysakowską starszego wizytatora z Kuratorium Oświaty, pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej, przedstawicieli Stowarzyszenia Elektryków Polskich i różnych krakowskich przedsiębiorstw.

Laureatami konkursu zostali:

- w kategorii: elektronika/robotyka:

1 miejsce –Mateusz Sobol i Andrzej Gołąb uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Nr 1 w Tarnowie-Mościcach za wykonanie „Układu do pomiaru czasu reakcji zawodnika przy starcie motorem żużlowym”

2 miejsce –Paweł Gąsiorek i Grzegorz Błachut uczniowie Zespołu Szkół w Suchej Beskidzkiej za wykonanie ”Głośnika Plazmowego”

3 miejsce – Mateusz Sarapata, Mateusz Kaczmarczyk i Artur Filipek uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Wadowicach za wykonanie „Bolida F1 sterowanego światłem”

- w kategorii informatyka:

1 miejsce – Daniel Martuszewski uczeń Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznego w Nowym Sączu za wykonanie aplikacji internetowej „E-dziennik”

2 miejsce – Patryk Jamróz, Maciej Gracjasz i Oskar Kocur uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Wadowicach za wykonanie „Biometrycznego sczytywania obecności w szkole lub firmie – projektu zbudowanego w oparciu o trzy platformy: ucznia, nauczyciela, rodzica na serwerze wirtualnym z podwójnym zabezpieczeniem kopii zapasowej”

3 miejsce – Dominik Cencek uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie za wykonanie „Przewodnika TV - aplikacji na platformę mobilną Windows Phone”

Ponadto jury przyznało wyróżniania:

- w kategorii: elektronika/robotyka dla Marka Jagły ucznia Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie za wykonanie „Sieciowego analizatora napięcia zasilania”

- w kategorii informatyka: dla Piotra Jutki ucznia Zespołu Szkół Nr 2 w Wadowicach za wykonanie „ Ewakuacja 3D – aplikacja (program) zbudowana w oparciu o wizualizację 3D budynku szkolnego obrazująca sposoby ewakuacji przy zagrożeniach” oraz Rafała Leśniaka ucznia Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu za pracę „StudyLab – make study easier”.

Nagrody w konkursie ufundowali: Małopolski Kurator Oświaty, Oddział Krakowski SEP, Odział Nowohucki SEP, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne MPK Kraków, Tauron Dystrybucja S.A., Firma ZUE S.A., Cosinus.

II Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych - 30 marca 2011



Uczestnikami konkursu byli uczniowie z różnych szkół technicznych woj. małopolskiego: z Tarnowa, Nowego Sącza, Olkusza, Suchej Beskidzkiej i krakowa.
Z tej okazji w tym dniu gościliśmy Panią Wiceprezydent Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Panią Kierownik Referatu Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego, pracowników naukowych uczelni krakowskich AGH i PK, przedstawicieli Stowarzyszenia Elektryków Polskich i róznych krakowskich przedsiębiorstw.
Laureatami konkursu zostali:
I- w kategorii: elektronika/robotyka:
1. uczniowie z Zespołu Szkół w Wadowicach: Zbigniew Mojski, Michał Stanek, Dariusz Wawrzyn za wykonanie robota NaTasza
2. - uczniowie z Zespołu Szkół w Libiążu: Andrzej Łukasik, Mariusz Jaglarz za wykonanie: wzmacniacza lampowego

3.uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2: Grzegorz Makuch i Krzysztof Chojecki za wykonanie robota APOLLO.

II kategoria - Informatyka:
1. uczeń z Zespołu Szkół Elektryczno- Mechanicznego w Nowym Sączu: Daniel Martuszewski za wykonanie aplikacji internetowej usprawniającej korzystanie z Internetu o nazwie MynetDESK.pl

2. Uczeń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzesku: Przemysław Wolski za wykonanie aplikacji internetowej do p-rzeprowadzania egzamniów praktycznych pod nazwą: Platformy Egzaminacyjnej-Technik Informatyk 2014

3. Uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych: Łukasz Drzyzga i Damian Cieślicki za wykonanie aplikacji służącej do planowania wycieczek pod nazwą: Wycieczki rowerowe w gminie Chełmiec

Szkoły uczestniczące:
  • Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu
  • Zespół Szkół Nr 2 w Wadowicach
  • Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach
  • Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu
  • Zespół Szkół Nr 4 w Nowym Sączu
  • Zespół Szkół w Libiążu
  • Zespół Szkół w Suchej Beskidzkiej
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
  • Technikum Komunikacyjne Nr 25 w Krakowie
  • Technikum Łączności nr 14 w Krakowie
  • Zespół Szkół Mechanicznych Nr 1 w Krakowie
  • Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie
Honorowy Patronat:

  • Prezydenta Miasta Krakowa,
  • Małopolskiego Kuratora Oświaty,
  • Prezesa Zarządu Krakowskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej
  • Prezesa Oddziału Nowohuckiego SEP,
  • Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego MPK Kraków
Sponsorzy konkursu:
  • Małopolski Kurator Oświaty
  • Oddział Krakowski SEP
  • Odział Nowohucki SEP
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne MPK Kraków
  • Firma „Mitsubishi Electric”
  • Firma Explomer
  • Firma INSAP
  • Firma DOM SERWIS

  • zobacz zdjęcia

    REGULAMIN KONKURSU - plik doc.
    Karta zgłoszenia na konkurs -
    plik doc.

    I Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych - 2010

    wycinek

    17 marca
    2010 roku odbył się FINAŁ I Małopolskiego Konkursu Własnych Prac Technicznych. W konkursie wzięli udział uczniowie małopolskich szkół zawodowych. Członkowie Komisji Oceniających podkreślali wysoki poziom konkursu szczególnie w kategorii: elektronika, automatyka, robotyka.
    Wyłoniono następujących laureatów:
    W kategorii: elektronika, automatyka, robotyka:
    robot
    I miejsce - "Spider-Robot Pająk" - Grzegorz Makuch, Krzysztof Chojecki - Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie

    II miejsce - "Robot Wąchacz-Robot SP1" - Paweł Skotniczny, Rafał Papaj - Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu

    III miejsce - "Wzmacniacz słuchawkowy" - Konrad Karcz - Technikum Komunikacyjne Nr 25 w Krakowie
    obrabiarka

    wyróżnienie - "Obrabiarka sterowana komputerowo" - Piotr Policht, Radosław Hudzik - Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu

    W kategorii informatyka:

    Pierwszego miejsca nie przyznano.

    II miejsce:

    - Projekt graficzny 3D: "Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych mojego osiedla wg własnej wizji" - Witold Kochański - Technikum Komunikacyjne Nr 25 w Krakowie
    - Aplikacja w języku C++ z biblioteki OpenGL: "Ruch punktu materialnego" - Tomasz Cabała - Zespól Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu

    III miejsce:

    - Strona internetowa:"Nauka języka angielskiego" - Monika Cyran - Zespół Szkól Elektrycznych Nr 2 w Krakowie

    - Strona internetowa: "Fizyka - Królowa Nauk" -
    Daniel Hornik - Zespól Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu



     
    zobacz więcej zdjęć

    Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
    Zapraszamy za rok.


    REGULAMIN KONKURSU - plik doc.
    Karta zgloszenia na konkurs - plik doc.


    Copyright © 2012

    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.